Industriální styl – do jakého interiéru se nejvíce hodí
Industriální styl je v moderních interiérech již léta mimořádně oblíbený. Má mnoho charakteristických rysů, díky nimž takto navržené prostory získávají hloubku, trojrozměrnost a nádech tajemna. Poznejte tento styl blíže a zjistěte, do kterých interiérů se bude nejvíce hodit.
Historie a charakteristika industriálního stylu
Industrial má své začátky v New Yorku a přesněji na Manhattanu v SoHo. V 50. letech to bylo místo plné průmyslu, továren a skladů, ale i špíny a nebezpečí. Po čase začali opuštěné sklady skupovat různí umělci, kteří industriální prostory efektivně přetvářeli ve své umělecké ateliéry. V té době tato místa za příliš nestála, dnes jsou bytové domy předělané z ateliérů extrémně drahé, dokonce jedny z nejdražších v tomto městě.
Interiéry s obrovským, volným prostorem lze nazvat průmyslovými. Zajímavé je, že industrial se může objevit i ve skutečně malých, až mikro místnostech, například v paneláku. Klíčem k vytvoření vizuálně „velkého prostoru“ je zde především hra světla a stínu, která dodá hloubku, ušetří na množství nábytku a nezahltí zbytečnými doplňky. Žádoucí jsou zde studené barvy, hlavně tmavé dřevo, šedá a bílá. Nezapomeňte na faktury. Velmi oblíbené a spojené s průmyslovými materiály jsou: beton, všechny kovy, lesklé i tlumené, matné, navíc hodně skla, které vytváří prostor a dodává mu prostornost. Nelze zapomenout na dřevěné vložky podtrhující celý interiér v decentním stylu.
Jak jednoduše zařídit prostor v industriálu
Musíte se zaměřit především na základy. Každý prvek v interiéru se musí vzájemně kombinovat a vytvářet ucelený celek, a to jak po stránce estetické, tak barevné. Příliš mnoho nábytku v místnosti by mohlo nepříznivě ovlivnit celý industriální styl, který tam chceme vytvořit. Jde zde především o to, aby byly prostory otevřené, opticky obrovské a prostorné, a pro tento účel to s nábytkem nelze přehánět.
Také to nepřehánějte s přísadami. Skromnost v této věci je klíčem k úspěchu. Navržený nebo uspořádaný prostor by měl být „volný“, otevřený a nepřeplněný zbytečnými doplňky. Zde stojí za to zaměřit se na minimalismus a vybrat si pouze jemné polštáře do rohu nebo přehoz se sporými vzory na postel a do rohu místnosti umístit obrovskou zelenou květinu, která přitáhne pozornost a dodá tóny svěžesti. celý interiér.
Jako průmyslový je prostě syrový. Na stěnách mohou být cihly a „zbytky“ omítky, které se inteligentně promění v mistrovské dílo na stěnách. Nábytek by měl mít zcela chladné barvy dřeva a beton, který se na podlaze objeví, jedinečnost tohoto stylu jen podtrhne. Při dokončování se nebojte experimentovat.